Termék részletek


Magyar néptánchagyományok

Raktárkészlet: VAN
Magyar néptánchagyományok
4 500 Ft

Fekete/fehér fényképekkel, kottákkal.

Angol nyelvű összefoglalóval és tartalomjegyzékkel.

  • A magyar néptáncok művelődéstörténeti jelentőségét, valamint a jövőbe átmentendő művészi értékeit valójában csak az európai tánckultúra egészébe, egyetemes fejlődésének menetébe illesztve érthetjük meg. Európa különböző nagyobb tájain a paraszti táncélet más-más divatkorszakok jellemző táncformáit megtartva haladt sajátos útján, eltérő ütemben az egyenlőtlen történelmi-társadalmi fejlődés következtében. Az egyes korszakokra jellemző táncműfajok mintegy területenkénti fáziseltolódással határozták meg Európa parasztságának táncéletét szinte napjainkig. A nemzeti tánckultúrák kialakulása, a nemzeti táncjelleg megfogalmazásának 18-19. századi törekvése már ezekre a történeti-társadalmi okokból kialakult divatbeli eltérésekre épült.

    Mindezeket szem előtt tartva készültek el e könyv tanulmányai. Tekintettel a tánckutatás fiatal korára, a tanulmányok nem "tankönyvszerűen", hanem különböző módszerrel közelítik  az egyes témaköröket, mintegy bemutatva a néprajz, és ezen belül a néptánckutatás sokrétű feladatait.

    A magyarság jellemző tánctípusainak bemutatása előtt a szerzők röviden jellemzik a három nagy táncdialektust (a dunántúlit, az alföldit és az erdélyit).

    A kötet szerzői: Andrásfalvy Bertalan, Borbély Jolán, Lányi Ágoston, Martin György, Pesovár Ernő, Pesovár Ferenc.

    A táncokat lejegyezte: Lányi Ágoston.

  • Szerző/Szerkesztő
    Lelkes Lajos
    Kiadó
    Zeneműkiadó
    Kiadás éve
    1980
    Kiadás helye
    Budapest
    Nyomda
    Dabasi Nyomda
    Oldalszám
    384
    Illusztrátor/fotós
    Lányi Ágoston
    Nyelv
    magyar, angol
    Kötéstípus
    Nylon
    Állapot
    Jó.
    ISBN
    963 330 317 6
    Raktárkészlet
    VAN
    Cikkszám
    NEPTANC
    Tömeg
    775 g/db
Webáruház készítés