Termék részletek


A némafilm egyetemes története

Raktárkészlet: NINCS
A némafilm egyetemes története
4 500 Ft
Nincs raktáron
  • Most, hogy hamarosan 100 éves lesz a 20. század legizgalmasabb művészete, a film, talán sokaknak eszébe jut majd: milyenek is lehettek a kezdetek? Hogyan lett a bűvészmutatványból, vásári látványosságból önálló művészeti ág? Milyen lehetett „a film őskora és hőskora"?
    Hevesy Iván, az 1966-ban elhunyt művészettörténész és műkritikus csaknem egyidős volt a filmmel, lelkes hívéül szegődött, és a kezdetektől figyelemmel kísérte fejlődését Alapos tudósként adatokat gyűjtött, filmek és jellegzetes irányzatok sajátosságait elemezte, hasonlította össze a „régi" művészetekkel. Könyve mégsem hagyományos tudományos mű, hanem a művészetrajongó kutató felfedező kalandja, aki teljesen tisztában volt azzal, amivel valószínűleg kevesen akkoriban: hogy „a művészettörténet legszebb, legizgalmasabb korszakának lehetett szemtanúja: új művészet született meg szeme láttára, új forma, új mondanivalókkal, aminek néni volt mása a görög tragédia, a színpadművészet kialakulása óta".
    Hevesy több évtized filmtörténetét átfogó munkája a magyar filmelmélet egyik legjelentősebb teljesítménye. Arra is rávilágít, hogy a némafilm nem pusztán a film korai, kezdetleges szakasza, hanem saját törvényekkel rendelkező, s a hangosfilm megjelenésével sajnálatosan eltűnő, önálló művészet.

  • Alcím
    1895-1929
    Szerző/Szerkesztő
    Hevesy Iván
    Kiadó
    Magyar Filmintézet
    Kiadás éve
    1993
    Kiadás helye
    Budapest
    Nyomda
    ETO PRINT Nyomdaipari Kft.
    Oldalszám
    407
    Nyelv
    magyar
    Kötéstípus
    ragasztott puha papírkötés
    Állapot
    ISBN
    963 7147 19 5
    Raktárkészlet
    NINCS
    Cikkszám
    NEMEGYT
    Tömeg
    445 g/db
Webáruház készítés