Termék részletek


A monachizmus Nyugaton

Raktárkészlet: NINCS
A monachizmus Nyugaton
2 500 Ft
Nincs raktáron

Fekete/fehér fényképekkel.

  • A magyar nyelvben nincs megfelelő szó a monasztikus szerzetes jelölésére. Az eredeti görög kifejezés (monakhosz) egyedül, magányosan élő emberre utal, de van a szónak szír gyökerekre visszavezethető értelmezése is, mely Krisztus-követőt jelent.

    Már a legősibb keresztény közösségekben is éltek nőtlen aszkéták, akik önmegtartóztatást fogadtak, önkéntes szegénységet vállaltak, s életüket az imának és a jótékonykodásnak szentelték. Ebből az életformából alakult ki később a monasztikus szerzetesség.

    A könyv szerzője - a középkori történelem nyugalmazott tanára a skóciai Szent András Egyetemen - először az antik szerzetesi közösségek kialakulását követi nyomon, majd bemutatja a Szent Benedek regulája szerint élő monasztikus rendeket: a bencéseklet, a cisztercieket és a trappistákat. Értelmezése szerint a monachizmus egyet jelent a regulát követő, imának és meditációnak szentelt élettel, ezért a szerzetesség más formáit, például a kolduló rendek történetét nem tárgyalja könyvében. Bepillantást nyújt viszont a protestáns alapítású, a monasztikus szemléletet magukénak valló szerzetesi közösségek életébe.

    Bár az egyháztörténeti témájú munkák száma örvendetesen gyarapodott az elmúlt években, Peter King műve olyan nézőpontból tekinti át a kereszténység kétezer évét, melyhez hasonló még nem jelent meg a magyar könnvykiadásban.

  • Alcím
    A monasztikus szerzetesség története a Latin Egyházban
    Szerző/Szerkesztő
    Peter King
    Kiadó
    Szent István Társulat
    Kiadás éve
    2007
    Kiadás helye
    Budapest
    Nyomda
    Szekszárdi Nyomda
    Oldalszám
    525
    Fordító
    Balássy András
    Nyelv
    magyar
    Kötéstípus
    fűzött kemény papírkötés
    Állapot
    ISBN
    978 963 361 920 9
    Raktárkészlet
    NINCS
    Cikkszám
    MONACH
    Tömeg
    680 g/db
Webáruház készítés